טיפול EFT

Emotional Freedom Technique – EFT טכניקה לשחרור רגשי

שיטת טיפול זו משלבת בין הרפואה הסינית שהינה עתיקת יומין לבין גישות מערביות חדשות יותר שמדברות על תבניות חשיבה (סכמות). הרפואה הסינית מתמקדת באנרגיית הצ'י. כשהאיזון באנרגיית הצ'י מופר, נוצרות חסימות בזרימת האנרגיה לאורך המרידאנים, ומתפתחות מחלות ובעיות גופניות או נפשיות. ניתן לטפל בכך דרך רפואה משלימה אנרגטית כגון טאי צ'י, אקופונקטורה, צ'י גונג, ורייקי או דרך טיפול EFT. היתרון של טיפול EFT הוא בכך שיש שילוב של טיפול פסיכולוגי ואנרגטי ובכך מביאים לשחרור החסימות האנרגטיות וכן לשחרור החסמים הנפשיים והגופניים של המטופל.

ההתמקדות היא על בעיות או כאבים פיזיים (כגון מיגרנה, אלרגיות) או קשיים נפשיים (כמו חרדה ודיכאון). בעיות וכאבים אלו נובעים משיבוש במערכת האנרגטית שלנו המובילה לחסימה ולכן כדי להיות בריאים חשוב להסיר את החסימה האנרגטית.

טיפול EFT בצפון
EFT פועל כדי לפתוח חסימות. בטיפול נוקשים על נקודות בגוף תוך כדי אמירה של היגדים שמתארים את הבעיה, ובכך גורמים לזרימה אנרגטית ופתיחת חסימות. ניתן לדמות את הטיפול לפתיחת חסימה בצינור מים. אם צינור המים מכופף, אין זרימה. יישור הצינור מאפשר למים לזרום בצורה חופשית.

טיפול EFT בחיפה
ב EFT טופחים קלות בצורה חוזרת על נקודות על פי מיפוי מרכזי האנרגיה לפי הרפואה הסינית. עוצמת התיפוף ומהירותו משתנות לפי המטופל ואופי הבעיה. מרכזים אלו נקראים מרידיאנים. זאת לעומת שיאצו בו לוחצים על אותן הנקודות או אקופונקטורה בו דוקרים נקודות אלו. טיפוף זה משחרר את האנרגיה החסומה. במקביל, המטפל מלמד את המטופל לומר היגד הקשור לבעיה ממנה הוא סובל. אמירות אלו, שיש בהן היגד שלילי והיגד חיובי לגבי הבעיה, מפעילות את סכמות החשיבה המקובעות. הפעלת הסכמה מאפשרת שינויי ובכך ההיגד החיובי גובר ומשחרר את הקושי. בשיטה זו המטופל לומד כלי חדש אותו הוא יכול ליישם בביתו תוך כדי הטיפול, ולהשתמש בו בעת הצורך בעתיד.