טיפול זוגי במכון יוגב – הדרך הנכונה לזוגיות בריאה וחזקה

זוגות רבים מגיעים לטיפול במטרה לקבל עזרה במצבי משבר או בפתרון קונפליקטים בקשר הזוגי שהם עצמם לא הצליחו לפתור. במילים אחרות, "טיפול זוגי". הקשיים נמצאים על קשת רחבה: קונפליקטים במשפחה הגרעינית או המשפחה המורחבת, בעיות תקשורת, ביקורת הדדית, כעסים, חשדות, ריבים, וויכוחים בלתי פוסקים, מחלה, אובדן, בגידה ואבדן אמון. לטיפול מגיעים גם זוגות לפני נישואין המבקשים לבדוק "האם הקשיים שהתעוררו כבר בחברות ניתנים לגישור ושינוי לפני מיסוד הקשר". הביטוי "זוג" מתייחס לכל קשר עם או בלי נישואין, חד או דו מיני.

טיפול זוגי: הדגשים

טיפול בזוגיות – שם דגש על האינטראקציה בין בני זוג , קשרים בין אישיים אלה-יוצרים דפוסי התנהגות משותפים חיוביים או שליליים. דפוסים שליליים הינם תוצאה של קווי התפתחות אישיים שבאו לידי התנגשות במפגש בין בני הזוג ויצרו את הקושי הייחודי לאותו זוג. הקושי לעיתים קרובות הוא רק הסימפטום לבעיה האמתית. מטפל שידע לשמוע "בין השורות" יוביל להעלאת הקושי למודעות הזוגית ומשם יתאפשר השינוי המשותף. זה היתרון של טיפול זוגי ומכאן החשיבות לפגוש את שני בני הזוג יחד בטיפול.

תפקידו של המטפל בתהליך

על המטפל להיות רגיש וגמיש במהלך הטיפול לצרכיי הזוג כיחידה ולכל אחד מבני הזוג כפרט. במהלך הטיפול יכולים להתעורר מצבים המצריכים מפגש נפרד. אין זה מונע לראות כל אחד מבני הזוג באופן פרטני כאשר המטפל או המטופל חשים שהמפגש יתרום לפרט והן לטיפול הזוגי. בנוסף, וחשוב לא פחות. על המטפל להיות בעל וותק וניסיון רב כידי להבין בצורה נכונה ומדויקת את הצורך של כל מבני הזוג בנפרד וגם ביחידה אחת.
לנו במכון יוגב, יש את הניסיון והוותק שצברנו במהלך ה 40 שנה שאנו עוזרים לזוגות במשברים שונים. אנו מזמינים אותכם לקבל טיפול זוגי בצפון הארץ באחד מסניפי המכון שלנו שנמצאים בקריית ביאליק וכרמיאל.

תפקידיה של הפגישה הראשונה בטיפול הזוגי

הפגישה הראשונה ממלאת כמה תפקידים חשובים. עבור הפונים עליה ליצור רגשות של קבלה, הבנה ובטחון שזה המקום בו יכולים להיות בשקיפות מלאה מבלי שישפטו אותם. המפגש אמור לעורר את האמונה שישנה אפשרות למצוא דרך לפתור את הקונפליקטים. זו תחילת הדרך לבניית הקשר הטיפולי. על המטפל לאסוף בשיחה זו אינפורמציה על עובדות תהליכים ורגשות כפי שהן נתפסות על ידי כל אחד מבני הזוג. יחד עם לקיחת היסטוריה אישית ומשותפת. צפייה על דפוסי הקשרים הבינאישיים כפי שבאים לביטוי (אי הקשבה, שיפוט, ביטויי אגרסיה, יחסי תלות ) המטפל מגיע להערכה ראשונית, ישתף את הזוג במסקנותיו יעלה נושאים לטיפול והדרך להשגתם, ויקבל הסכמתם לתהליך.

המטפל נוכח בזמן אמת: "כאן ועכשיו" בתהליכי האינטראקציה המילוליים והרגשיים של בני הזוג אזי ניתנת למטפל האפשרות המידית להשתמש במצבים המתהווים לצרכיי הטיפול ולטובת הזוג.

תקופות מתמשכות של מתח ביקורת הדדית חשדות וכעסים גלויים ומוסווים פוגעים בתקשורת הזוגית: אין הידברות הקשבה ונוצר מחסום לביטויי רגשות חיוביים. השאיפה בטיפול חדש את היכולת לתקשורת מקרבת ברמה מודעת. רק ממקום של מודעות עצמית ולקיחת אחריות אישית יתאפשר לכל אחד מבני הזוג לקחת חלק בתהליך שינוי של דרכי התקשורת בה יש יכולת הקשבה לאחר, יכולת תואמת של ביטוי רגשות הדדיים יוצרים אמון הדדי ומביאים את השינוי.

כמטפלת זוגית אני משתמשת בשילוב גישות טיפוליות. הגישה הדינמית, קוגניטיבית התנהגותית, הרפיה ו- EFT. כל זוג מקבל ארגז כלים שיעזור לו בעתיד להתמודד באופן עצמי עם כל קונפליקט שיעמוד בפניו.

נשמח לראותכם בין הלקוחות שלנו במכון יוגב ולתת לכם טיפול זוגי שיחזיר אור בקשר בנכם. חייגו עכשיו וקבלו את הטיפול הטוב ביותר!

משרד: 04-9983847

נייד: 054-6295595

 

טיפול זוגי - כל מה שרציתם לדעת

תוכלו לקרוא עוד על הטיפול הזוגי: